Wiele osób podchodzi dość sceptycznie do tej starej chińskiej metody leczniczej polegającej na wkłuwaniu w skórę cienkich igiełek. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Okazuje się, że akupunktura może mieć naprawdę pozytywny wpływ na organizm, odpręża, a przeprowadzana w higienicznych warunkach jest jak najbardziej bezpieczna. Jakie są zalety akupunktury? O tym poniżej.
Przede wszystkim równowaga
Filozofia akupunktury jest dosyć prosta: wszelkie stany chorobowe organizmu wynikają z zachwiania jego homeostazy czyli równowagi. Zostaje ona naruszona w skutek niedoboru różnych składników bądź deficytu energii. Akupunktura ma za zadanie wpłynąć na odporność człowieka, by ta uporała się z problemem organizmu.
Kto nie może stosować akupunktury?
Mimo że akupunktura to metoda zupełnie naturalna i bardzo skuteczna, to nie zaleca się jej osobom, które są na deficycie kalorycznym lub mają problemy z wyziębieniem organizmu. Zanim przejdzie się do leczenia tą metodą, należy zacząć przyjmować odpowiednią podaż kalorii, aby zachować dobry bilans energetyczny
Akupunktura dobrym rozwiązaniem na wiele schorzeń
Akupunktura może pomóc na wiele różnych dolegliwości, wśród których znajdziemy między innymi: nerwicę, bezsenność, problemy żołądka, chorobę wieńcową, problemy z układem kostnym, rozrodczym, krążenia czy kaszel. Niestety Narodowy Fundusz Zdrowia nie ma środków, aby zapewnić ją we wszystkich tych przypadkach. Mimo wszystko warto spróbować akupunktury prywatnie, ponieważ może okazać się pomocna podczas niwelowania schorzeń.
Jak widać nie ma się czego bać – akupunktura to metoda bezpieczna i naturalna. Ponadto przynosi wymierne korzyści w walce z licznymi schorzeniami organizmu. Nie należy jednak robić niczego wbrew sobie i przed pierwszym zabiegiem warto przemyśleć czy nasze odżywianie było ostatnio odpowiednie oraz czy nie ma innych przeciwskazań np. psychologicznych. Po zweryfikowaniu tych aspektów i pozytywnym jego rezultacie można śmiało udać się na sesję.
